ÅST esittää keväällä 2026 näytelmän Vi ska ju bara cykla förbi, joka kertoo ystävyydestä ja teini-iästä pienessä yhteisössä, jossa haaveillaan suuremmista piireistä, suuremmista yhteyksistä, suuremmasta jostakin.
Manda ja Malin käyvät ysiluokkaa. On kevätlukukausi, ja bestikset asuvat pienessä kunnassa, jossa ei todellakaan tapahdu juuri mitään. Parivaljakkoa kutsutaan pyöräilijöiksi, koska he niin usein pyöräilevät ympäriinsä jotakin jännää etsien – poikaa, juhlia, vähän rakkautta, mitä vain.
Ellen Strömbergin romaani voitti lasten- ja nuortenkirjallisuuden Augustpalkinnon vuonna 2022. Romaani nimettiin myös lasten- ja nuortenkirjallisuuden Finlandia-ehdokkaaksi sekä Adlibrispalkinnon saajaksi vuonna 2022.
Tekstitetään suomeksi ja ruotsiksi Subtitle mobile-sovelluksessa.