ÅST:n pidetty soppateatteri on palannut!
PELAA
BINGOA INGON KANSSA
BINGOELÄMYS, JOKA ON KAUKANA TAVALLISESTA
Tervetuloa M/S Tiljanille, bingoristeilylle, jossa yleisö pääsee mukaan pelaamaan.
Tässä kabareehenkisessä esityksessä bingolaput odottavat pöydillä ja numerot kuulutetaan. Kun joku saa bingon, luvassa on palkinto. Mutta ei mikä tahansa palkinto…
Bingoa Ingon kanssa luotsaa karismaattinen bingoisäntä Ingo, joka lupaa upeita voittoja. Ne voivat paljastua lauluksi, yllättäväksi esitykseksi – tai joksikin aivan muuksi.
Bingokuulutusten välissä elämä laivalla kuplii. Saamme tietää enemmän siitä, kuka Ingo oikeastaan on ja mitä hänen elämässään tapahtuu. Ehkä hänen rinnallaan nähdään myös assistentti?
Bingolavalla nähdään Ingemar Raukola yhdessä muiden ÅST:n vakituiseen ensembleen kuuluvien näyttelijöiden kanssa. Tuloksena on leikkisä, yllätyksellinen ja yleisöä lähellä oleva soppateatterielämys.
Mitä on soppateatteri?
Soppateatteri yhdistää lyhyen lounasaikaan esitettävän näytöksen ja annoksen herkullista keittoa – ravintoa sekä keholle että mielelle. Hinta 20 € / henkilö sisältää sekä teatterilipun että keiton.
Keskiviikkona 25.3. klo 12
Tomaatti-basilikakeitto, leipää ja kahvi/tee
Vegaaninen ja gluteeniton (rapsiöljy, sipuli, valkosipuli, selleri, mustapippuri, laakerinlehti, kaurakerma, tomaatti, porkkana, persilja, basilika)
Keskiviikkona 8.4. klo 12
Savu-palsternakkakeitto, leipää ja kahvi/tee
Vegaaninen ja gluteeniton (rapsiöljy, sipuli, valkosipuli, selleri, porkkana, palsternakka, savuaromi, valkopippuri, siirappi, kaurakerma)
Keskiviikkona 15.4. klo 12
Porkkana-appelsiinikeitto, leipää ja kahvi/tee
Vegaaninen ja gluteeniton (rapsiöljy, sipuli, valkosipuli, selleri, porkkana, appelsiini, mustapippuri, kaurakerma, purjo)
HUOM! Muista ilmoittaa teatterille mahdollisista allergioista etukäteen.