Esiintyjähaku
Etsimme koulutettua esiintyjää Helsingin Kaupunginteatterin, Wasa Teaterin ja Åbo Svenska Teaterin yhteistuotantoon.
Todistamme parhaillaan humanitaarista kriisiä suoraan silmiemme edessä. Gazan siviileille, joista noin puolet ovat lapsia ja alaikäisiä, tilanne on kauhea ja kestämätön. Vetoamme poliittisiin johtajiimme, jotta he tekisivät kaikkensa välittömän humanitaarisen tulitauon saavuttamiseksi.
Mitä sinä voit tehdä? Mitä me voimme tehdä, muuta kuin vedota vallanpitäjiin? Yksi tapa auttaa on omien mahdollisuuksien ja varallisuuden mukaan lahjoittaa rahaa jollekin hätäapua antavalle järjestölle.
Tulitauko nyt!
Etsimme koulutettua esiintyjää Helsingin Kaupunginteatterin, Wasa Teaterin ja Åbo Svenska Teaterin yhteistuotantoon.
Käsite dad bod (suunnilleen ”isäkroppa”) mainitaan ÅST:n esityksessä Medeltiden, jonka on tehnyt ja jossa esiintyy Samuel Karlsson.– Mutta miksi mom bodista ei puhuta lainkaan?
Valitse 3 kauden 5 esityksestä – 1 Päänäyttämöllä ja 2 Studionäyttämöllä tai kiertueella – yhteensä 90 €. 2025–2026:Päänäyttämö: Romeo ja Julia / Pikku prinssiStudionäyttämö / kiertue: Mörka trappor,